Цікаве у світі ПК

Цікаве у світі ПК


Що таке ПК



ПК – це скорочення від слова «персональний комп’ютер». У перекладі з англійської «комп’ютер» означає «обчислювач». У першу чергу, комп’ютери можуть здійснювати без втручання людини складні обчислювальні операції за заданою інструкції – так званою програмою.

Відповідаючи на запитання, що таке ПК, слід торкнутися історії обчислювальної техніки. Її початок був покладений ще в 1943 році, коли фірма IBM створила машину «Марк-1». Перші комп’ютери представляли собою лампові обчислювальні машини. Потім їх змінили транзисторні ЕОМ (електронні обчислювальні машини), потім з’явилися ЕОМ з застосуванням інтегральних схем. Нарешті, на їх зміну прийшли електронні обчислювальні машини зі схемами найбільшою інтеграції.
Перші персональні комп'ютери (1970-1980-і роки)
  • В 1969 г. компанія Honeywell випускає «Кухонний Комп'ютер» H316 — перший домашній комп'ютер (вартість 10 600 $).
  • В 1972 г. фірма Atari випускає першу у світі промислову телеприставку, що поклала початок епохи по-справжньому домашніх комп'ютерів, що мають звук, кольорове зображення, можливості розширення.

 Altair 8800 з 8-дюймовим дисководом

  • В 1974 г. фірма MITS початок виробництво комп'ютера Altair 8800, який, як уважається, поклав початок всім аматорським персональним комп'ютерам. Однієї із причин успіху цього комп'ютера була простота архітектури стосовно «більших ЕОМ».


 Apple I, один з перших персональних комп'ютерів
В 1976 г. почався кустарний випуск Apple I — комп'ютера, що послужив предтечей розвитку одного із сучасних виробників персональних комп'ютерів, Apple Computer.


 Apple II, один із кращих персональних комп'ютерів кінця 1970-х
  • У червні 1977 г. перший серійно випускався Apple II запропонував користувачам інтегровану клавиатуру, кольорову графіку, звук, пластиковий корпус і вісім слотов розширення. На відміну від всіх попередніх комп'ютерів, «Apple II» більше виглядав як офісний прилад, а не як набір електронного встаткування, мав убудований інтерпретатор Бейсика, і був значно більше дружественен стосовно непідготовленого користувача. Тим самим «Apple II» поклав початок революції в області персональних комп'ютерів: це була машина для мас, а не тільки для аматорів, учених або інженерів.
  • У серпні 1977 г. почався випуск Tandy Radio Shack TRS-80 — першого домашнього комп'ютера, що коштував менш 600 долларов США.
  • У грудні 1977 г. з'явився Commodore PET — перший комп'ютер, у комплект поставки якого входили клавіатура, монітор, накопичувач на магнітній стрічці (спеціальний фірмовий магнітофон).
  • В 1980 г. — Commodore VIC-20 досягнуто дві важливі планки: ціна нижче 300 доларів США; перший комп'ютер у світі, що переборов планку в один мільйон проданих екземплярів.
  • В 1980 г. в TRS-80 Color Computer уперше в персональному комп'ютері використана многопользовательская й многозадачная операционная система OS-9.
  • У червні 1981 г. був випущений Texas Instruments TI-99/4A — перший домашній комп'ютер з 16-розрядним процесором Texas Instruments TMS9900.
 IBM PC 5150
  • 12 серпня 1981 г. фірма IBM представила широкій публіці першу модель персонального комп'ютера IBM PC 5150, ставшую фактичним родоначальником сучасних персональних комп'ютерів.
  • В 1981 г. з'явився Sinclair ZX81 — коштував усього 49.95 англійських фунтів у вигляді набору для зборки й 69.95 фунтів — зібраний і готовий до використання.
  • У квітні 1982 г. ZX Spectrum — самий продаваний англійський комп'ютер; допоміг становленню індустрії програмного забезпечення в З'єднаному Королівстві. Зокрема, за заслуги в розвитку суспільства (не тільки виробництво комп'ютерів) засновник компанії Sinclair Research сэр Клайв Синклер був нагороджений нижчим дворянським званням «Лицар королівського Ордена».
  • У серпні 1982 г. почалися продажі Commodore 64 — став самим продаваним комп'ютером всіх часів і народів: продано більше 20 мільйонів машин.
  • В 1983 г. був розроблений стандарт MSX на архітектуру побутового комп'ютера; комп'ютери цього стандарту вироблялися різними компаніями переважно в Японии.
  • В 1983 г. на зміну IBM PC прийшов IBM PC/XT, жесткий диск.
  • В березні 1983 г. Compaq початку продажу Compaq Portable — першого портативного компьютера, а також першого клона клонуютеров серії IBM PC.
  • В 1983 г. почалися продажі Apple Lisa — амбіційний проект Apple, потерпілий невдачу, але подготовивший ґрунт для успіху як і Apple Macintosh, так і Microsoft Windows (спочатку графічного середовища, а потім і операційної системи)
  • У січні 1984 г. — перший успішний серійно персональний комп'ютер, що випускає, з маніпулятором «мышь» і повністю графическим интерфейсом, названий Apple Macintosh, тобто перший успішний комп'ютер, що реалізував ідеї, закладені в Xerox Alto у промисловому масштабі.
 1984 г. компанія Amiga Corporation в особі ЭрДжи Майкла й Дэйва Морсу влаштовує демонстрацію першого у світі персонального мультимедийного комп'ютера Amiga 1000. Демонстрація «Боинг» (Boeing) показувала, як тривимірна куля, розмальована червоними й білими квадратами літає в тривимірній же кімнаті й з гуркотом ударяється об стіни.


 IBM PC Convertible
3 квітня 1986 г. — перший ноутбук IBM PC Convertible від IBM.
В даний час комп’ютер дозволяє здійснювати не тільки числові розрахунки, але також дає можливість готувати книги до друку, створювати фільми , музику, картини, управляти виробництвом і так далі. Тобто комп’ютер став універсальним засобом обробки різних видів інформації.Сучасні комп’ютери являють собою пристрої для пошуку, зберігання, перетворення, збору та використання інформації, що у цифровому формат


Більшість людей на сьогоднішній день сприймають комп`ютери як звичайну машину, яка повинна працювати кожен день і все. Але насправді PC має набагато більше всього цікавого, про що ви не знали:
 1) На сьогоднішній день сучасний комп`ютер в десять разів могутніше, ніж обладнання, яке використовувалося для першої посадки людини на місяць.
 2) Творці CD, створюючи його, спиралися на час звучання дев`ятої симфонії Бетховена, а саме 72 хвилини. Ними був випущений диск, який здатний записати і відтворити музику довжиною 72 хвилини. 
3) Яндекс на початку розташовувався на двох серверах, які в свою чергу перебували прямо під ногами системного адміністратора. Коли прийшла нужда ставити третій, не вистачало місця і яндекс переїхав в МТУ. Але 2000 року місця все було менше і було прийнято рішення про будівництво своєї особистої серверної. Сьогодні ж в 2016 році можна спокійно придбати як сам сервер так і його комплектуючі не виходячи з дому  

4) Хакери - це кібер злочинці веб простору. Вони порушують закон, а багато хто з них завдають непоправної шкоди. Але все ж, чимала частина акаунтів в мережі захищені дуже слабко. Багато просто вбивають цифри по зростанню або убуває як паролі, забуваючи про безпеку. Або ж створюючи пароль і логін абсолютно ідентичними.

5) Люди, що сиділи за комп`ютером, моргають по іншому, чим відрізняються від людини, яка не сидить регулярно за PC. Наприклад, моргання людини, що сидить перед комп`ютером, починається від 7 моргань в хвилину. Згодом через це і розвивається хвороба синдром "офісного зору". Врач г.Харьков: Не стригите грибковые ногти! Он лечится просто! Утром мажьте смесью уксуса и Читать дальше » 95 летний травник: Долго жить помогут чистые сосуды, возьмите за привычку заваривать... Читать дальше » В г.Харьков аптеки скрывали средство улучшающее зрение в 85 раз! Им оказался простой советский... Читать дальше »
 6) Чи зможе перегнати комп`ютер людини з розвитку і іншого, на сьогоднішній день є досить спірним питанням. Випускається чимало фільмів з цим поданням. Журнал Time в 1982 році дав статус людини року комп`ютера. 
7) Кіберофобами - це люди, які бояться наближатися до комп`ютерів і все, що може бути з ними пов`язано. 
8) Скрізь, де святкується день сисадміна - він носить саме таку назву. Але в США його називають зовсім інакше: "день подяки сис адміну" 

9) У 1971 році було відправлено перший лист, тоді ж і почали використовувати @ при використанні емаіла. Це запропонував і перший відправив: Рей Томсінсон. 
10) Раніше всесвітньо відомий пошуковик передбачалося назвати Googol, але в підсумку він все ж і залишився Google. 

11) Наприклад, в Піднебесній заборонено грати в ігри, де пропагується насильство, прикладом ігор буде гра: GTA. Також гра Dota2 створена для них зовсім з іншої графікою, де відсутня кров, скелети та інше. До хакерам в Китаї відносяться строго, деякі були навіть засуджені до розстрілу. 
12) Саме годинник "Сейко" є першим прототипом, де використовувався матричний принтер. У 1964 році масове виготовлення годин виробник вже з точним часом. 
13) На сьогоднішній день самої нищівної деградацією офісних співробітників є їх проведення часу в мережі інтернет та іграх. За підрахунками в середньому офісний працівник проводив півмільярда годин в роки за комп`ютерними іграми. А скільки в мережі, поки залишається загадкою. 
14) Саме Девід Брендлі є творцем знаменитої комп`ютерної комбінації alt + cntr + del, а так само він був співробітником IBM PC. 
15) Найперші персональні комп`ютери були дуже обмежені в пам`яті, всього 16 кілобайт. На сьогоднішній день їх обсяг в середньому у користувача досягає до десятки терабайт.

https://youtu.be/ml07n1Yn_98
Цікаві факти про компютери






Обсягу CD-диска вистачає на 72 хвилини звучання музики. Саме таку тривалість має дев’ята симфонія Бетховена, на яку орієнтувалися творці нового продукту.
Нам достатньо долі секунди, щоби оцінити якість сайту, на який ми зайшли.
Китайським геймерам заборонено грати в ігри, які пропагують вбивства, — наприклад, в «GTA» або «Postal». Не шанують в Піднебесній і хакерів: їм загрожують серйозні тюремні терміни, а в 1998 році парочка зломщиків навіть була засуджена до вищої міри покарання.
Хакерів, звичайно, не варто захищати — злочинці інформаційного простору. Але також не забуваймо про себе коханих. Деякі акаунти, електронні адреси та інші особисті сторінки інтернет-простору так і просяться, щоб їх зламали! Найпопулярнішими паролями вважаються цифри в зростаючому або спадаючому порядку, а також дата, місяць і рік народження. Багато користувачів настільки безтурботні, що навіть вводять у вікнах «логін» і «пароль» один і той же набір символів.
Якщо ви часто й подовгу сидите за комп’ютером, то моргаєте не менше семи разів на хвилину. Так наші очі намагаються попереджати синдром «офісного зору».
На офіційну електронну пошту Білла Гейтса щодня приходять мільйони листів. Чи треба говорити, що переважна більшість з них залишається без відповіді?
Про те, чи зможе комп’ютер наздогнати і перегнати нас за здібностями, ведеться чимало суперечок. Але «людиною року» його вже визнавали: у 1982 році це зробили працівники журналу «Time».
Люди, що бояться комп’ютерів і всього, що з ними пов’язано, називаються кіберофобами.
2/3 американців просиджують в Інтернеті щонайменше три години на день. Гадаємо, наші співвітчизники не набагато менше …
Послуги, пов’язані з комп’ютерами, вважаються дуже прибутковим бізнесом. Принаймні, троє з шести багачів «збили» свої статки на сфері IT.
Свято сисадміна відзначають у багатьох країнах. Але тільки в Штатах воно носить назву «День подяки системному адміністраторові».
Всупереч поширеній думці, комп’ютери найчастіше ламаються не від проблем в електричній мережі і не від шкідливих вірусів. Вони повинні «сказати спасибі» своїм господарям,які проливають на клавіатуру чай, каву, газовану воду та інші напої.
Якщо прийняти всі email-повідомлення, передані в світі, за 100%, то 94% з них припадає на спам.
Перший електронний лист відправив у 1971 році Рей Томлінсон — автор програми для обміну повідомленнями між комп’ютерами. Він же запропонував використовувати значок @ для розділення імені користувача і комп’ютера.
Творці пошуковика Google хотіли назвати своє дітище Googol (10 у сотому ступені — саме стільки сторінок вони збиралися проіндексувати), але домен з такою назвою був вже зайнятий.
Пінгвіненятко, що символізує OS Linux, звуть Tux.
Перший матричний принтер був розроблений в 1964 році. Він використовувався в годиниках марки «Сейко» для постійної роздруківки точного часу.
Інтернет і комп’ютерні ігри вважаються самою нищівною загрозою працездатності співробітників. Яку кількість часу працівники середньостатистичного американського офісу сидять у Мережі, поки невідомо, а от за комп’ютерними іграми вони проводять близько півмільярда годин на рік.
Знамениту комбінацію — програму «на три пальці» — Ctrl-Alt-Del — створив і впровадив один із розробників IBM PC Девід Бредлі.
Перші персональні комп’ютери мали дуже обмежений обсяг пам’яті — всього близько 16 кілобайт.
Комп’ютерник — таки не жіноча професія. У найбільшій світовій IT-корпорації — Microsoft — працюють 75% чоловіків і лише 25% жінок.







Комментарии